• Crimes of the Future

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

  • Malignant

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Memoria

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Neutral Ground

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Tremors: Shrieker Island

  • Zappa

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Night of the Kings

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Night House

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Easy Does It

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Grand Bizarre

  • Burning

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★★