• My Fiona

    ★★★★

  • Wild Indian

    ★★★★

  • Superior

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★

  • Human Factors

    ★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • One for the Road

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Godmothered

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Don't Text Back

    ★★★★

  • King Rocker

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • The Filmmaker's House

    ★★

  • African Apocalypse

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Stardust

    ★★★

  • Delia Derbyshire: The Myths And Legendary Tapes

    ★★★

  • Striding Into the Wind

    ★★★★

  • Rose

    ★★★

  • The Salt in Our Waters

    ★★★

  • Ultraviolence

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Sound for the Future

    ★★★

  • An Unquiet Grave

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★★★

  • Baby Done

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Say Your Prayers

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Wildfire

    ★★★

  • Summerland

    ★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Genus Pan

    ★★

  • After Love

    ★★★★

  • Shadow Country

    ★★★★

  • New Order

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • 200 Meters

    ★★★★

  • Notturno

    ★★★★

  • Never Gonna Snow Again

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Zanka Contact

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Unknown Origins

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Bleed With Me

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Doppelbänger

    ★★★

  • The Five Rules Of Success

    ★★★

  • The Oak Room

    ★★★

  • Lucky

    ★★★★