🌱socialqueues🌾 has logged 130 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Dracula: Pages from a Virgin's Diary

Dracula: Pages from a Virgin's Diary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cowards Bend the Knee

Cowards Bend the Knee

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Archangel

Archangel

1990
×
Read the review Edit this entry  
11
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
06
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★
Edit this entry  
03
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Rides a Horse

Death Rides a Horse

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★
Edit this entry  
23
Monkey Business

Monkey Business

1931
×
★★★½
Edit this entry  
22
The State I Am In

The State I Am In

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Gambler

The Gambler

1974
×
★★★
Edit this entry  
19
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mandabi

Mandabi

1968
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jerichow

Jerichow

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Born in Flames

Born in Flames

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Mercenary

The Mercenary

1968
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Horse Feathers

Horse Feathers

1932
×
★★★★
Edit this entry  
31
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Henri-Georges Clouzot's Inferno

Henri-Georges Clouzot's Inferno

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★½
Edit this entry  
25
Watermelon Man

Watermelon Man

1970
×
★★★½
Edit this entry  
23
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry