Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Flesh and Bone

Flesh and Bone

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
Edit this entry  
06
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rouge

Rouge

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Rush

Rush

1991
×
★★★½
Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Homeward Bound: The Incredible Journey

Homeward Bound: The Incredible Journey

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Mr. Klein

Mr. Klein

1976
×
★★★★
Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
★★★½
Edit this entry  
23
CatVideoFest 2022

CatVideoFest 2022

×
★★★★
Edit this entry  
23
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fallen Champ: The Untold Story of Mike Tyson

Fallen Champ: The Untold Story of Mike Tyson

1993
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Deer King

The Deer King

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harry and the Hendersons

Harry and the Hendersons

1987
×
★★½
Edit this entry  
28
A Pure Place

A Pure Place

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Night Shift

Night Shift

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

1968
×
★★★
Edit this entry  
27
Mike Mignola: Drawing Monsters

Mike Mignola: Drawing Monsters

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gateway

Gateway

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Wolka

Wolka

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thrilling Bloody Sword

Thrilling Bloody Sword

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mother Midnight

Mother Midnight

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
PussyCake

PussyCake

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Third Saturday in October

The Third Saturday in October

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Third Saturday in October Part V

The Third Saturday in October Part V

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cryo

Cryo

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Breathing Happy

Breathing Happy

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
The Ones You Didn’t Burn

The Ones You Didn’t Burn

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Bitch Ass

Bitch Ass

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
The Leech

The Leech

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
1000 Dreams

1000 Dreams

2021
×
★★
Edit this entry  
12
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Wyrm

Wyrm

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Prater

Prater

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★
Edit this entry  
12
The Funeral

The Funeral

1984
×
★★★
Edit this entry  
10
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Merry Christmas, Mr. Lawrence

Merry Christmas, Mr. Lawrence

1983
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry  
06
Django

Django

1966
×
★★★½
Edit this entry