Sort by

P has logged 49 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Piggy

Piggy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blood Relatives

Blood Relatives

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Medusa Deluxe

Medusa Deluxe

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Leonor Will Never Die

Leonor Will Never Die

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Chop & Steele

Chop & Steele

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
H4Z4RD

H4Z4RD

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
A Wounded Fawn

A Wounded Fawn

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Venus

Venus

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Project Wolf Hunting

Project Wolf Hunting

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hunt

Hunt

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Solomon King

Solomon King

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vesper

Vesper

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Satanic Hispanics

Satanic Hispanics

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Living with Chucky

Living with Chucky

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Lynch / Oz

Lynch / Oz

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
FleshEater

FleshEater

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
King on Screen

King on Screen

×
★★★½
Edit this entry  
24
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kids vs. Aliens

Kids vs. Aliens

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Huesera

Huesera

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tropic

Tropic

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Unidentified Objects

Unidentified Objects

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Unicorn Wars

Unicorn Wars

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Missing

Missing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
God's Country

God's Country

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Saloum

Saloum

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
13
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★
Edit this entry  
09
Leolo

Leolo

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Long Walk

The Long Walk

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mortal Thoughts

Mortal Thoughts

1991
×
★★★
Edit this entry  
04
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★
Edit this entry  
03
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★★½
Edit this entry