Sort by

P has logged 41 entries for films during January 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Glorious

Glorious

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
25
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out

Aliens Abducted My Parents and Now I Feel Kinda Left Out

2023
×
★★
Edit this entry  
23
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★
Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charley Varrick

Charley Varrick

1973
×
★★★★
Edit this entry  
21
Old Man

Old Man

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Yards

The Yards

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Natural Enemies

Natural Enemies

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Roar

Roar

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
12
JFK Revisited: Through the Looking Glass

JFK Revisited: Through the Looking Glass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Breathless

Breathless

1960
×
★★½
Edit this entry  
10
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Deadly Cuts

Deadly Cuts

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Smile

Smile

1975
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
No. 10

No. 10

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Edit this entry  
04
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Edit this entry  
03
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Ryuichi Sakamoto: Coda

Ryuichi Sakamoto: Coda

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Free Chol Soo Lee

Free Chol Soo Lee

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider

Spider

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Election

Election

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kundun

Kundun

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
Dead for a Dollar

Dead for a Dollar

2022
×
★★★
Edit this entry