Nick has logged 19 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Making a Murder

Making a Murder

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fear Trumps All

Fear Trumps All

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Over Silent Paths

Over Silent Paths

1910
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Call

Midnight Call

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Bicycle Ride In A Walmart

A Bicycle Ride In A Walmart

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Destiny

Destiny

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
Read the review Edit this entry  
03
Fear Trumps All

Fear Trumps All

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry