RSS feed for Sam

Sam has logged 27 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1989
×
★★★★
Edit this entry  
29
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★
Edit this entry  
22
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Underworld

Underworld

2003
×
★★½
Edit this entry  
20
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Gone

Gone

2012
×
★★
Edit this entry  
16
Allure

Allure

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Virtual Sexuality

Virtual Sexuality

1999
×
Edit this entry  
12
Anon

Anon

2018
×
★½
Edit this entry  
12
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Edit this entry  
08
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Night of the Living Deb

Night of the Living Deb

2015
×
★★
Edit this entry