RSS feed for Sam

Sam has logged 35 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Go

Go

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★
Edit this entry  
27
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★★
Edit this entry  
26
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Needful Things

Needful Things

1993
×
★½
Edit this entry  
23
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Kickboxer 4: The Aggressor

Kickboxer 4: The Aggressor

1994
×
★½
Edit this entry  
20
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Guardians

The Guardians

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
A Woman's Face

A Woman's Face

1941
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Women

The Women

1939
×
★★★★
Edit this entry  
15
Cooley High

Cooley High

1975
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Escape

The Escape

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★½
Edit this entry  
14
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Edit this entry  
12
Torso

Torso

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
10
K2

K2

1991
×
★★½
Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Focus

Focus

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★½
Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sex and Fury

Sex and Fury

1973
×
★★★
Edit this entry  
03
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★
Edit this entry  
03
Apostasy

Apostasy

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
People's Republic of Desire

People's Republic of Desire

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Iceman

Iceman

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Twixt

Twixt

2011
×
★½
Edit this entry  
02
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★
Edit this entry