RSS feed for Sam

Sam has logged 64 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Otis

Otis

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
25
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
24
Weeks in the West End

Weeks in the West End

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Prey

The Prey

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Celeste

Celeste

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ladyworld

Ladyworld

2018
×
★½
Edit this entry  
19
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Daughter of Mine

Daughter of Mine

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dublin Oldschool

Dublin Oldschool

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mari

Mari

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Angelo

Angelo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Maki'la

Maki'la

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Consequences

Consequences

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
El Angel

El Angel

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Étangs Noirs

Étangs Noirs

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
United Skates

United Skates

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
What You Gonna Do When the World's on Fire?

What You Gonna Do When the World's on Fire?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Holiday

Holiday

2018
×
Edit this entry  
15
Profile

Profile

2018
×
★½
Edit this entry  
14
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Dead and the Others

The Dead and the Others

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sticks and Stones

Sticks and Stones

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Last Child

Last Child

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Alone in Space

Alone in Space

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Diary of My Mind

Diary of My Mind

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
All the Gods in the Sky

All the Gods in the Sky

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Twin Flower

Twin Flower

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
22 July

22 July

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Tehran Taboo

Tehran Taboo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
09
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry