RSS feed for Sam

Sam has logged 32 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Beirut

Beirut

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
All of Me

All of Me

1984
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Edit this entry  
16
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
The Boston Strangler

The Boston Strangler

1968
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Edit this entry  
10
The Final Year

The Final Year

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Manta, Manta

Manta, Manta

1991
×
★★★
Edit this entry  
06
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Edit this entry