RSS feed for Sam

Sam has logged 156 entries for films rated ★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Henchman: The Al Leong Story

Henchman: The Al Leong Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
The Sharks

The Sharks

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Make Up

Make Up

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Instinct

Instinct

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Sister

Sister

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Lost Okoroshi

The Lost Okoroshi

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Öndög

Öndög

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Be Still My Beating Heart

Be Still My Beating Heart

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Rialto

Rialto

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Frost

Frost

2010
×
★★½
Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Into the Blue

Into the Blue

2005
×
★★½
Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
House

House

1986
×
★★½
Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Uninhabited

Uninhabited

2010
×
★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★½
Edit this entry  
31
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Edit this entry  
27
Carriers

Carriers

2009
×
★★½
Edit this entry  
14
When A Stranger Calls Back

When A Stranger Calls Back

1993
×
★★½
Edit this entry  
14
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★½
Edit this entry  
13
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Bellingcat: Truth in a Post-Truth World

Bellingcat: Truth in a Post-Truth World

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Armstrong

Armstrong

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Deep Web

Deep Web

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
Elizabeth Harvest

Elizabeth Harvest

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Raze

Raze

2013
×
★★½
Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
My Father Die

My Father Die

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Tell It to the Bees

Tell It to the Bees

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Double Dare

Double Dare

2004
×
★★½
Edit this entry  
21
Greta

Greta

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
A Girl Like Her

A Girl Like Her

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Cleopatra's Second Husband

Cleopatra's Second Husband

1998
×
★★½
Edit this entry  
29
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★½
Edit this entry