RSS feed for Sam

Sam has logged 141 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Only You

Only You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Brink

The Brink

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Quake

The Quake

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
VS.

VS.

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★★½
Edit this entry  
05
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Whistle Down the Wind

Whistle Down the Wind

1961
×
★★★½
Edit this entry  
13
Seventeen

Seventeen

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Tapeheads

Tapeheads

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Stockholm, Pennsylvania

Stockholm, Pennsylvania

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Great Battle

The Great Battle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Porcupine Lake

Porcupine Lake

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Home Games

Home Games

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pal Christmas

Pal Christmas

1978
×
★★★½
Edit this entry  
03
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tucker: The Man and His Dream

Tucker: The Man and His Dream

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Edit this entry  
11
Kin

Kin

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Comanche Station

Comanche Station

1960
×
★★★½
Edit this entry  
01
Everything Put Together

Everything Put Together

2001
×
★★★½
Edit this entry  
21
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Otis

Otis

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dublin Oldschool

Dublin Oldschool

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Angelo

Angelo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Last Child

Last Child

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Twin Flower

Twin Flower

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tehran Taboo

Tehran Taboo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Edit this entry