RSS feed for Sam

Sam has logged 40 entries for films released in 1972.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Edit this entry  
28
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
Daddy's Deadly Darling

Daddy's Deadly Darling

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Red Queen Kills Seven Times

The Red Queen Kills Seven Times

1972
×
★★★
Edit this entry  
12
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bad Company

Bad Company

1972
×
★★★★
Edit this entry  
28
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★
Edit this entry  
30
Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

Lone Wolf and Cub: Baby Cart in Peril

1972
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

Lone Wolf and Cub: Baby Cart at the River Styx

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★★
Edit this entry  
20
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Edit this entry  
19
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★
Edit this entry  
05
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
Prime Cut

Prime Cut

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Blood Spattered Bride

The Blood Spattered Bride

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
Female Prisoner #701: Scorpion

Female Prisoner #701: Scorpion

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Boxcar Bertha

Boxcar Bertha

1972
×
★★★
Edit this entry