• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Swallows of Kabul

    ★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Circus of Books

    ★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Swing Kids

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Widows

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Miko Girl

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • Love.com

    ★★½

  • Power Rangers

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Ali Wong: Baby Cobra

    ★★★½

  • Miss India America

    ★½

  • Zootopia

    ★★★★½

  • Spa Night

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Prem Ratan Dhan Payo

    ★½

  • Cat Heaven Island

    ★★½

  • Sanjay's Super Team

    ★★★½

  • Crimson Peak

  • High-Rise

    ★★★

  • The Martian

    ★★½

  • Room

    ★★★★

  • Macbeth

    ★★★★

  • Monkey King: Hero Is Back

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★½

  • Kung Fury

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Eat With Me

    ★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★

  • The Book of Life

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Chef

    ★★★★