Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
From Beijing with Love

From Beijing with Love

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Swallows of Kabul

The Swallows of Kabul

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Austenland

Austenland

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Cat Heaven Island

Cat Heaven Island

2015
×
★★½
Edit this entry