Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Mother

Mother

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Whale

The Whale

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Compleat Al

The Compleat Al

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Take Out

Take Out

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
UHF

UHF

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
★½
Edit this entry  
09
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry