28beanz has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Salesman

Salesman

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Strange Brew

Strange Brew

1983
×
★★★½
Edit this entry  
01
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
28
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Salesman

Salesman

1969
×
★★★★
Edit this entry  
10
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
10
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Edit this entry