Sort by

28beanz has logged 55 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Compleat Al

The Compleat Al

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Take Out

Take Out

2004
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
16
UHF

UHF

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gladiator

Gladiator

2000
×
★½
Edit this entry  
09
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jackass Presents: Bad Grandpa

Jackass Presents: Bad Grandpa

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry