Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Ghost

Ghost

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
A Christmas Number One

A Christmas Number One

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge

1995
×
Edit this entry  
04
Angel Falls Christmas

Angel Falls Christmas

2021
×
Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
02
Zindagi Na Milegi Dobara

Zindagi Na Milegi Dobara

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kuch Kuch Hota Hai

Kuch Kuch Hota Hai

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Respect

Respect

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Edit this entry  
13
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Van Gogh: An Exclusive View – from Tate Britain

Van Gogh: An Exclusive View – from Tate Britain

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry