Sort by

Jas has logged 77 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blondie - Live at Round Chapel

Blondie - Live at Round Chapel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barb Wire

Barb Wire

1996
×
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unlikely Angel

Unlikely Angel

1996
×
★★
Edit this entry  
29
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
15
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
8½

1963
×
★★★½
Edit this entry  
29
42

42

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch-22

Catch-22

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chef

Chef

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★½
Edit this entry  
13
Purl

Purl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Edit this entry  
12
Look Who's Talking Too

Look Who's Talking Too

1990
×
★★½
Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★★★
Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Salt

Salt

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

Everything You Always Wanted to Know About Sex *But Were Afraid to Ask

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
I Could Never Be Your Woman

I Could Never Be Your Woman

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Batman

Batman

1989
×
Read the review Edit this entry  
29
Comedy Central Roast of Alec Baldwin

Comedy Central Roast of Alec Baldwin

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Very Ralph

Very Ralph

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Full Measure

The Last Full Measure

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★
Edit this entry  
20
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Family

The Family

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry