Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
A Good Day to Die Hard

A Good Day to Die Hard

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★
Edit this entry  
25
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Wild Soccer Bunch 6

The Wild Soccer Bunch 6

2016
×
★½
Edit this entry  
14
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
09
The Wild Soccer Bunch 5

The Wild Soccer Bunch 5

2008
×
Edit this entry  
05
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Wild Soccer Bunch 4

The Wild Soccer Bunch 4

2007
×
★★
Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wild Soccer Bunch 3

The Wild Soccer Bunch 3

2006
×
★★
Edit this entry  
05
The Wild Soccer Bunch 2

The Wild Soccer Bunch 2

2005
×
★½
Edit this entry  
01
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Wild Soccer Bunch

The Wild Soccer Bunch

2003
×
Edit this entry  
24
Brave

Brave

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Edit this entry  
17
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Good Person

A Good Person

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★½
Edit this entry  
10
La Fortuna

La Fortuna

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Air

Air

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Champions

Champions

2023
×
★★★★
Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★½
Edit this entry  
11
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sun and Concrete

Sun and Concrete

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry