• Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Coming 2 America

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • The House That Cat Built

  • On a Roll

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Lewis Black: Thanks For Risking Your Life

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★½

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • Money Plane

    ½

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Scoob!

    ★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story​

    ★★½

  • Tesla

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Dolittle

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Cats