RSS feed for Mark
  • The Lovebirds

  • Proximity

  • Extraction

  • Four Kids and It

  • Trolls World Tour

  • Misbehaviour

  • The Hunt

  • The Banker

  • The Long Goodbye

  • Escape From Pretoria

  • Time to Hunt

  • Onward

  • The Call of the Wild

  • Emma.

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • The Turning

  • My Spy

  • Like a Boss

  • Underwater

  • Dolittle

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Richard Jewell

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Charlie's Angels

  • The Good Liar

  • Frozen II

  • Last Christmas

  • Midway

  • Doctor Sleep

  • Black and Blue

  • 21 Bridges

  • Terminator: Dark Fate

  • Earthquake Bird

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Western Stars

  • Lucy in the Sky

  • Harriet

  • Ordinary Love

    ★★★★★

  • Downton Abbey

  • Calm with Horses

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★★★

  • Abominable

  • The County

  • Military Wives

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

  • Sea Fever

  • Greed

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Moffie

  • Ema

  • Citizen K

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves