Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Last Elvis

The Last Elvis

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Alan Saldaña: Locked Up

Alan Saldaña: Locked Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Jamon Jamon

Jamon Jamon

1992
×
★★
Edit this entry  
04
Luis Miguel

Luis Miguel

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
In The Heights

In The Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Baggio: The Divine Ponytail

Baggio: The Divine Ponytail

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Edit this entry  
27
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
A Trip to the Castle

A Trip to the Castle

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Daredevil

Daredevil

2003
×
★½
Edit this entry  
18
Don't Air Your Dirty Laundry In Public

Don't Air Your Dirty Laundry In Public

2020
×
½
Edit this entry  
17
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Landscapes

Landscapes

2021
×
Edit this entry  
12
American Pie

American Pie

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
The Seventh Day

The Seventh Day

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
Impossible Things

Impossible Things

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Above Suspicion

Above Suspicion

2019
×
★★
Edit this entry  
08
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Boy from Medellín

The Boy from Medellín

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Informer

The Informer

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
What Drives Us

What Drives Us

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Edit this entry