RSS feed for James

James has logged 24 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Thirty Day Princess

Thirty Day Princess

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Skin Deep

Skin Deep

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Easy Living

Easy Living

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midnight

Midnight

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gleaming the Cube

Gleaming the Cube

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The January Man

The January Man

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wild Rovers

Wild Rovers

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Out Cold

Out Cold

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rampage

Rampage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry