Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Unforgivable

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Intrusion

    ★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Cinderella

    ½

  • Clickbait

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • King Knight

    ★★★

  • Aftermath

    ½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Don't Kill Me

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Cadaver

  • Nocturne

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Paramedic

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Occupant

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • A Fall from Grace

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Informer

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Above Suspicion

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★★