RSS feed for William

William has logged 16 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
18
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Too Late

Too Late

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
03
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Edit this entry