RSS feed for William

William has logged 13 entries for films during November 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
30
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★
Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★
Edit this entry  
16
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Loving

Loving

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Christine

Christine

2016
×
★★★
Edit this entry