RSS feed for William

William has logged 21 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
S Is for Stanley

S Is for Stanley

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★½
Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★
Edit this entry