RSS feed for William

William has logged 17 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sidewalks of New York

Sidewalks of New York

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
When We First Met

When We First Met

2018
×
★½
Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Little Men

Little Men

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Discoverers

The Discoverers

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★½
Edit this entry  
03
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Edit this entry