RSS feed for William

William has logged 18 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Conor McGregor: Notorious

Conor McGregor: Notorious

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Unsane

Unsane

2018
×
★½
Edit this entry  
26
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Phenom

The Phenom

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Persona

Persona

1966
×
★★★½
Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★½
Edit this entry  
02
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★½
Edit this entry