RSS feed for William

William has logged 26 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★½
Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Husbands and Wives

Husbands and Wives

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Edit this entry