RSS feed for William

William has logged 18 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Mississippi Mermaid

Mississippi Mermaid

1969
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★
Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
M

M

1931
×
★★★★
Edit this entry  
04
mother!

mother!

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry