RSS feed for William

William has logged 18 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★
Edit this entry