RSS feed for William

William has logged 24 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★
Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Piercing

Piercing

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Junun

Junun

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Edit this entry  
04
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
04
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Edit this entry