RSS feed for William

William has logged 18 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
My Life Directed by Nicolas Winding Refn

My Life Directed by Nicolas Winding Refn

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Edit this entry  
18
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Midsummer Night's Sex Comedy

A Midsummer Night's Sex Comedy

1982
×
★★½
Edit this entry  
15
Weekend

Weekend

1967
×
★★½
Edit this entry  
14
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Edit this entry  
01
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★★
Edit this entry