RSS feed for 3BoO9Sama
  • What We Do in the Shadows

    What We Do in the Shadows

    ★★★★★

    "If you’re going to eat a sandwich .. You will just enjoy it more if you knew no one had fucked it” 

  • Climax

    Climax

    ★★★★★

    - (ولادة، فحياة، فموت) 


    "الموت هو الحل الوحيد لبداية جديدة."

    شعور واحساس غريب جداً بعد مشاهدة الفلم اول مرره احس فيه 💫 .. 
    (And I liked it) 

    - تجــربة استثنائية ~

  • Hunger

    Hunger

    ★★★★

    “I have my belief, and in all its simplicity that is the most powerful thing.”

  • The Big Lebowski

    The Big Lebowski

    ★★★

    “All the dude ever wanted was his rug back.”

  • Bird Box

    Bird Box

    ★★★★

    “You need to promise them dreams that may never come true” 

    ساعتين كامله مليئة بالتشويق والاثاره خاليه من الملل 💫 .. 
    اختيار ممثلين موفق بهالفلم 💫 .. 

    ممتع جداً واعجبني جداً اداء البنت الصغيره .. احساسي نشوفها بعدين تكبر وتكون ممثله نجمه 

    احساس فقط 💜💫 ~

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

    مؤثرات وانميشن رهييب لكن ك قصه كل مالها السلسله تضعف من هالناحية.

  • Beasts of No Nation

    Beasts of No Nation

    ★★★★★

    “If this war is ever ending, I cannot be going back to doing child things.” 💔

  • Training Day

    Training Day

    ★★★★★

    كالعاده فلم عظيم واداء اعظم من ممثلي المفضل دينزل واشنطن 
    مليء بالاقتباسات والمشاهد الرهيبه من افضل ما شاهدت حقيقة. 
    - 💫
    - “It’s Ugly, but it’s necessary”

  • The Guilty

    The Guilty

    ★★★★

    It had the appropriate twists and turns to keep the audience guessing. It played with my emotions and had me in tears.

    you must not have any idea of the outcome of the call, if anyone has spoiled it, it can ruin the whole movie!

    Haven't been this engaged in a movie in a while.

  • How High

    How High

    ★★

    فلم مممتع وحق سهرة مع بعض 😂💜 .. 

    م اتوقع بـ استمتع به بهذا القدر لو كنت متابعه لحالي

  • Night School

    Night School

    ★★★

    ممتع وخفيف فلم حق جمعات وضحك 💜💫 ~

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

    Trevor Noah: Afraid of the Dark

    ★★

    Not what I expected.