Marta has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Prime Time

Prime Time

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Circle

The Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mirage

Mirage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Paul

Paul

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Monster

Monster

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kin

Kin

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Live by Night

Live by Night

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Adiós

Adiós

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry