Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Fragile as the World

Fragile as the World

2001
×
Read the review Edit this entry  
14
Romantic Sayed

Romantic Sayed

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
El Kahen

El Kahen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Amira

Amira

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Nightshift

Nightshift

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
Hotel

Hotel

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Threads

Threads

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Marquis

Marquis

1989
×
Read the review Edit this entry  
06
Caravaggio

Caravaggio

1986
×
Read the review Edit this entry  
04
Official Competition

Official Competition

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Day for Night

Day for Night

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
02
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Film

Film

1965
×
Read the review Edit this entry  
02
Procession

Procession

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
RRR

RRR

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Electric Dragon 80.000 V

Electric Dragon 80.000 V

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
The Temptation of St. Tony

The Temptation of St. Tony

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ahwak

Ahwak

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Sada

Sada

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
Angel Dust

Angel Dust

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
High School Girls

High School Girls

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Few of Us

Few of Us

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
So Is This

So Is This

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Subconscious Cruelty

Subconscious Cruelty

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Daniel Sloss: Dark

Daniel Sloss: Dark

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Love You

I Love You

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Kira & El Gin

Kira & El Gin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lisztomania

Lisztomania

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Quince Tree Sun

The Quince Tree Sun

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Extracurricular

Extracurricular

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
The Return

The Return

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry