Sort by

3la2 has logged 205 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moebius

Moebius

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Post Tenebras Lux

Post Tenebras Lux

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
God Exists, Her Name Is Petrunya

God Exists, Her Name Is Petrunya

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Colossal Youth

Colossal Youth

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kes

Kes

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
Read the review Edit this entry  
20
Love Above Pyramid's Plateau

Love Above Pyramid's Plateau

1986
×
Read the review Edit this entry  
19
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Edit this entry  
16
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
Read the review Edit this entry  
12
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Times

Three Times

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tokyo!

Tokyo!

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hyperthermia

Hyperthermia

1978
×
Read the review Edit this entry  
03
Why, O Violet?

Why, O Violet?

1993
×
Read the review Edit this entry