3la2 has logged 383 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Choose Me

Choose Me

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy End

Happy End

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Code Unknown

Code Unknown

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Journey to the West

Journey to the West

2014
×
Read the review Edit this entry  
24
The Brick and the Mirror

The Brick and the Mirror

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Adjuster

The Adjuster

1991
×
Read the review Edit this entry  
24
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Other Side of Hope

The Other Side of Hope

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Story of Film: A New Generation

The Story of Film: A New Generation

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Souad

Souad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Sombre

Sombre

1998
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nitram

Nitram

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Playground

Playground

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
France

France

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Small Body

Small Body

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
As Far as I Can Walk

As Far as I Can Walk

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Moon

Blue Moon

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Ascension

Ascension

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
As the Gods Will

As the Gods Will

2014
×
Edit this entry  
27
Mariner of the Mountains

Mariner of the Mountains

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clara Sola

Clara Sola

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Fantasma

Fantasma

2006
×
Edit this entry  
15
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Edit this entry