• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Squid Game

  • Dune

  • Nine Perfect Strangers

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Ride or Die

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ethos

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • We Are Who We Are

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Given

  • Tenet

    ★★★

  • Coming Out

  • Waiting

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Wake Up

  • Spree

  • The Turning

    ½

  • The Way We Are

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • The Red Sea Diving Resort

    ½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Given

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too