celestica has logged 58 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
03
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Rough Night

Rough Night

2017
×
Edit this entry  
16
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
01
The Bank of Broken Hearts

The Bank of Broken Hearts

2017
×
Edit this entry  
01
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
Edit this entry  
15
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
Edit this entry  
08
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
Edit this entry  
18
The Revenant

The Revenant

2015
×
Edit this entry  
18
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Way We Are

The Way We Are

2020
×
Edit this entry  
02
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
Edit this entry  
02
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
Edit this entry  
02
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Edit this entry  
19
Waiting

Waiting

2020
×
Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
Edit this entry  
07
Capernaum

Capernaum

2018
×
Edit this entry  
03
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
Edit this entry  
31
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
Edit this entry  
26
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Edit this entry  
20
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
20
Don't

Don't

2007
×
Edit this entry  
20
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
16
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
15
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
Edit this entry  
11
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
Edit this entry  
11
Waves

Waves

2019
×
Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
Edit this entry  
06
1917

1917

2019
×
Edit this entry  
04
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
Edit this entry  
02
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
Edit this entry  
02
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
Edit this entry  
28
Cold War

Cold War

2018
×
Edit this entry  
27
The Turning

The Turning

2020
×
Edit this entry