charlotte has logged 22 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Space Between Us

The Space Between Us

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Trolls

Trolls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Edit this entry