Sort by
  • Kho Gaye Hum Kahan

  • Sam Bahadur

    ★★★★

  • The Railway Men - The Untold Story of Bhopal 1984

    ★★★★½

  • Pippa

    ★★★½

  • 12th Fail

    ★★★★★

  • Khufiya

    ★★★

  • The Great Indian Family

    ★★★

  • Love at First Sight

    ★★★½

  • Jawan

    ★★★½

  • Rocky Aur Rani Kii Prem Kahaani

    ★★★★

  • Kohrra

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Scoop

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Dahaad

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Jubilee

  • Bheed

  • Mrs. Chatterjee Vs Norway

  • John Wick: Chapter 4

  • Gulmohar

    ★★★★

  • The Night Manager

  • Pathaan

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Mission Majnu

  • Trial by Fire

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Govinda Naam Mera

    ★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • An Action Hero

    ★★★½

  • Zakir Khan: Tathastu

    ★★★★

  • Drishyam 2

  • Monica, O My Darling

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Ram Setu

    ★★

  • Thank God

    ★½

  • Ponniyin Selvan: Part I

  • Vikram Vedha

  • Babli Bouncer

  • Jogi

  • While We Watched

  • Brahmāstra Part One: Shiva

  • Sita Ramam

  • Darlings

    ★★★

  • Shabaash Mithu

  • JugJugg Jeeyo

  • Dobaaraa

  • Three Ways

  • Samrat Prithviraj

  • Jurassic World Dominion

  • Jersey

    ★★★★

  • Why Didn't They Ask Evans?

  • Dasvi

  • Kaun Pravin Tambe?

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • WeCrashed

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Dropout

  • The Batman

  • A Thursday

  • Gangubai Kathiawadi

  • Gehraiyaan

  • Death on the Nile

  • Cha Cha Real Smooth

  • Atrangi Re

  • 83

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Finch