• The Northman

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • X

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Paramedic

    ★★½

  • Hollywood

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible

    ★★½

  • The Invisible Man

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★

  • Elisa & Marcela

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★½

  • Apostle