Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Saw

Saw

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★★
Edit this entry  
11
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Edit this entry  
10
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Edit this entry  
10
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Edit this entry  
08
Queenpins

Queenpins

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

2007
×
★½
Read the review Edit this entry