Xavier has logged 47 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cujo

Cujo

1983
×
★★★
Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★★
Edit this entry  
24
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kim Possible: So the Drama

Kim Possible: So the Drama

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Early Man

Early Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Enough

Enough

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Every Day

Every Day

2018
×
★★★½
Edit this entry