• Luca

  • Shore

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★★

  • The Eddy

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★★½

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Anima

  • Annabelle Comes Home

  • Self Discovery for Social Survival

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Second Star on the Right

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • Booksmart

    ★½

  • Blue Boy

    ★★★★★

  • What Men Want

  • Knock Down the House

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Warp Speed Chic

    ★★★★

  • A Faithful Man

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • Life of the Party

  • Bao

  • I Feel Pretty

  • Blockers

  • A Wrinkle in Time

  • Annihilation

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ½

  • Three Identical Strangers

  • Pitch Perfect 3

  • Phantom Thread

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • The Death of Stalin

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Girls Trip

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★

  • All Eyez on Me

  • The Florida Project

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★½

  • Smurfs: The Lost Village

  • The Boss Baby

  • T2 Trainspotting

    ★★

  • Jimi Could Have Fallen from the Sky

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Hidden Figures

  • Come Together

    ★★★½

  • Moana

  • Black Mirror: San Junipero

  • 13th

    ★★★★

  • The Girl on the Train

  • Mascots

  • Nocturnal Animals

    ★★★